Montáže

Montáž centrálnych zariadení

Na čo slúži centrálne zamykanie? Pokiaľ vaše auto ste doteraz museli uzamkýnať/odomkýnať každými dverami zvlášť ručne, vďaka centrálnemu zamykaniu si uľahčíte život, a na prácu „vrátnika“ vo Vašom aute rýchlo zabudnete!

Stačí jedným otočením kľúčikom vo vašich dverách, a auto je odomknuté celé.

Zamykanie ovládané kľúčom vo dverách – sú základné centrálne zamykania, ktoré nemajú diaľkové ovládače, ale vozidlo sa uzamyká iba pomocou kľúča vo dverách na šoférovej, alebo spolujazdcovej strane. Takéto centrálne zamykanie môže byť ovládané aj jednotkou nainštalovaného autoalarmu.

 

Zamykanie ovládané pomocou diaľkových ovládačov – sú centrálne zamykania, ktoré sa ovládajú pomocou diaľkového ovládača, alebo sa vozidlo sa uzamyká pomocou kľúča vo dverách na šoférovej, alebo spolujazdcovej strane. Diaľkové ovládanie môže byť v prevedení klasickom, alebo s integrovaným vystreľovacím kľúčom, ktorý plnohodnotne nahradí pôvodný kľúč od vozidla.Výhoda s diaľkovým ovládaním centrálneho zamykania je napríklad tá, že pri veľkých nákupoch z hypermarketu, alebo s plnými rukami sa len ťažko otvárajú dvere, kým zasuniete kľúčik a pod. No s diaľkovým ovládačom iba jedným kliknutím sa Vám celé auto odomkne, resp. zamkne !

Doplňujúce diaľkové ovládanie – doplňujúce diaľkové ovládanie sa používa na centrálne zamykanie, keď už vozidlo má centrálne zamykanie, ale iba na kľúč. Riadiaca jednotka diaľkových ovládačov môže plniť zároveň aj funkciu autoalarmu. Diaľkové ovládanie môže byť v prevedení klasickom, alebo s integrovaným vystreľovacím kľúčom, ktorý plnohodnotne nahradí pôvodný kľúč od vozidla.

 

Montáž prídavných svetlometov a LED svetiel

Homologizované LED SVETLÁ – pre denné svietenie podľa vyhlášky ECE R 87 poskytujú nasledujúce výhody:

  • automatické rozsvietenie po naštartovaní motora
  • lepšia viditelnosť Vašeho vozidla
  • menšia pravdepodobnosť nehody nižšia spotreba energie, stála úspora 130 až  180W = nižšia spotreba    paliva
  • predĺženie životnosti žiaroviek, prípadne xenonových výbojek
  • nemusia svietiť zadné svetlá, osvetlenie poznávacej značky ani osvetlenie prístrojovej dosky
  • menšie zaťaženie autobatérie a alternátora
  • vysoká životnosť LED svetiel
  • luxusný a hlavne účelný vzhľad

 

POZOR: nie všetky LED svietidlá ponúkané na Slovenskom trhu sú homologizované. Denné LED svetlá musia mať na prednej strane krytu vyznačenéE znaky a označenie RL.

 

Montáž parkovacích senzorov

Parkovací systém je učený pre uľahčenie parkovania. Použitie parkovacieho systému podstatne znižuje riziko stretu vozidla s chodcom alebo s predmetmi, ktoré sa môžu za vozidlom nachádzať pri cúvaní. Okrem toho, že prispieva k vyššej bezpečnosti okolitého prostredia, chráni aj Váš automobil od zbytočných poškodení. Parkovacie senzory sú určené pre použitie v osobných alebo alebo nákladných vozidlách s palubným napätím 12V. Nie sú vhodné na umiestnenie do kovových nárazníkov a ďalej do vozidiel u ktorých niektoré súčasť zasahuje do vyžarovacieho poľa senzorov. Vyžarovací uhol každého senzoru je 120 ° vo vodorovnej osi a 60 ° vo zvislej osi

Montáž automatických spínačov svetiel

Vďaka automatickému zapínaniu a vypínaniu svetiel sa vám už nestane, aby ste platilli  pokuty za nerozsvietené svetlá.

Svetlá sa automaticky zapnú po naštartovaní a vypnú po vypnutí motora automobilu.

 

Montáž sťahovania okien

Univerzálne elektrické ovládanie okien – je možné namontovať skoro na všetky typy osobných, alebo nákladných automobilov. Na mechanické pohony okien automobilu je možné namontovať elektrické pohony. Ovládanie okien je potom možné ovladať z vodičovej aj spolujazdcovej strany. Po doplnení modulu doťahovania okien je možné okná automaticky zatvárať napríklad pri uzamknutí vozidla pri odchode.